La Casa de Papel'in Güney Kore versiyonu geliyor: Başrolünde Squid Game oyuncusu olacak

"La Casa de Papel" dizisinin Güney Kore uyarlaması yapılacak. Başrolünde "Squid Game" oyuncusu Park Hae-soo'nun yer alacağı diziden bir tanıtım paylaşıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Son dönemlerde "Squid Game" ve "Hellbound" gibi Güney Kore yapımlarıyla ön plana çıkan dijital yayın platformu Netflix, İspanya yapımı "La Casa de Papel" dizisinin Güney Kore uyarlaması yapılacağını duyurdu. Dizinin başrolünde Netflix'in popüler dizisi  "Squid Game"de Cho Sang-woo karakterini canlandıran Park Hae-soo yer alacak. 

Deadline'dan aktarılan bilgilere göre Park Hae-soo, orijinal dizideki Berlin karakterine hayat verecek. Dizide ayrıca Yoo Ji Tae, Jeon Jong Seo, Lee Won Jong , Kim Ji Hoon, Jang Yoon Joo, Park Jung Woo, Kim Ji Hoon, Lee Kyu Ho, Kim Yoon Jin, Kim Sung Oh, Park Myung Hoon ve Yoon Mi Sun gibi isimler yer alacak.

Orijinal dizinin yaratıcısı Alex Pina'nın yapımcı olarak dahil olduğu Güney Kore uyarlaması dizide, karakterlerin kendilerine özel maske ve kostüm tasarımları olacak. Dizinin 2022 yılı içerisinde yayınlanması planlanıyor.