Kuzey Kore'de Kim Jong-un'dan yeni yıl mektubu

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, vatandaşlara yeni yıl mektubu gönderdi. Devlet haber ajansı KCNA'nın aktardığına göre Kim, mektupta 'zor zamanlara' dikkat çekti ve "Halkımızın ideal ve arzularının gerçek olacağı yeni dönemi erkene çekmek için sıkı çalışacağım" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kuzey Kore halkı bu yıl lider Kim Jong-un'dan sürpriz bir kart aldı. Yeni yıl dileklerini iletmek için vatandaşlara ilk kez mektup yollayan Kim'in ifadeleri arasında 'zor zamanlar' vurgusu öne çıktı.

Kuzey Kore'de 1995'ten beri ilk kez liderden vatandaşlara yeni yıl tebrik kartı gitti. Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, kendisi için de bir ilk olan bu kartlarda halkına 'bu zor zamanlarda' verdikleri destek ve yönetime duydukları güven için teşekkür etti. Resmi ajans KCNA'nın aktardığına göre "Halkımızın ideal ve arzularının gerçek olacağı yeni dönemi erkene çekmek için sıkı çalışacağım" diyen Kim vatandaşlara sağlık ve mutluluk diledi.

Sputnik'in aktardığına göre Kim, her 1 Ocak'ta televizyonda ulusa sesleniş konuşması yapıyordu ama 2016'dan bu yana ilk kez toplanacak İşçi Partisi Kongresi nedeniyle bu yıl buna ara verebileceği yorumları yapılıyordu. Beş yılda bir yapılması planlanan Kongre, partinin en önemli organı. Ancak Mayıs 2016'daki son toplantı, 36 yıl sonra yapılan ilk kongre olmuştu ve yeni oluşturulan parti başkanlığına Kim seçilmişti. (Kaynak: Sputnik)