Kutalmış Türkeş'ten MHP'ye: Yine mi namert olarak tarihe geçeceksiniz

Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Tuğrul Türkeş'in mezarlık ziyareti üzerine MHP yönetimine "Yine mi namert olarak tarihe geçeceksizin" diye tepki gösterdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Tuğrul Türkeş ile birlikte MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in mezarına yaptığı ziyaret üzerine Kutalmış Türkeş tepki gösterdi. 

Alparslan Türkeş'in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, MHP lideri Devlet  Bahçeli'nin daha önce Erdoğan için kullandığı ifadeleri hatırlatarak "Yine mi namert olarak tarihe geçeceksiniz!" diye seslendi.

MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in oğlu ve AKP eski Milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş, babasının ölüm yıldönümünde anma için gittiği mezarı başında iddiaya göre MHP Genel Merkezi'nin talimatıyla engellenmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki Değerlendirme Toplantısı'nın ardından Beştepe'de bulunan Türkeş'in mezarına gitmişti. Erdoğan'ı burada Türkeş'in bir diğer oğlu, AKP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş karşıladı.

Ahmet Kutalmış Türkeş, bu ziyaret üzerine sosyal medya hesabı üzerinden MHP yönetimini ağır ifadelerle hedef aldı.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin geçmişte Erdoğan'a yönelik kullandığı ifadeleri hatırlatan Türkeş, "Hayırdır! Benim önüme atlayıp 'babanın mezarına giremezsin genel merkezdekilerden talimat var' dediğiniz gibi diyemediniz mi bu gelenlere! Kaportaya vurup "Senden hesap sormazsak namerdiz demiştik! Önce o hesabı bir görelim" diyemediniz mi!" Yine mi namert olarak tarihe geçeceksiniz!" diye yazdı. (HABER MERKEZİ)