Kutalmış Türkeş'ten Bahçeli'ye 'Andımız' çağrısı: Devlet Bey, işte beklediğin an

Eski AK parti Milletvekili Kutalmış Türkeş, Danıştay'ın 'Andımız'ı iptal etmesi üzerine MHP lideri Bahçeli'ye çağrıda bulundu: 'Millete sözüm var Andımızı tekrar okutun ya da ittifakı bozarım' de!

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in oğlu e eski AK Parti Milletvekili Kutalmış Türkeş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye Danıştay'ın iptal ettiği 'Andımız'ı geri getirme çağrısı yaptı.

Devlet Bahçeli'nin 'Öğrenci Andı' ilgili eski sözlerini Twitter'dan hatırlatıp Bahçeli'nin 45 saniyelik bir videosunu paylaşan Türkeş, MHP liderine şöyle seslendi:

"Devlet Bey, işte beklediğin an! Geç karşılarına: 'Millete sözüm var Andımızı tekrar okutun yada ittifakı bozarım' de! Gör bakalım okutuyorlar mı okutmuyorlar mı! Yaparsan Türk tarihine şerefle geçersin, yapmazsan MHP'yi esir, kendini de rezil etmiş şekilde tarihe geçersin! Hodri Meydan!"

Bahçeli, 'Öğrenci Andı'nın yasaklanmasıyla ilgili 2014 yılında yaptığı bir konuşmasında, "En az haftada bir gün o ikametgahın önünde Andımızı okutmazsam namerdim. Devlet dairelerinden sildiğin T.C' yi her tarafa tekrar yazdırmazsam namerdim. Bunların alayının hesabını da sormazsam namerdim. Ama Cenab-ı Allah ne büyük ki günü saati geldi, bir işaret koydu. Nedir o? 17 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu..." demişti. (HABER MERKEZİ)