Kurum: Hazine arazilerini dar gelirli vatandaşımıza peşkeş çekiyoruz

Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Alt gelir grubunda olan ve ev sahibi olmayan insanlarımıza Hazine arazilerini vermek peşkeş çekmekse evet biz vatandaşımıza Hazine arazilerini peşkeş çekiyoruz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, vatandaşın kendi evini yapabilmesi için büyükşehirlerde Hazine arazilerinin satışa çıkartılmasına ilişkin olarak yapılan "Peşkeş çekiliyor" eleştirilerine yönelik, "Evet, Hazine arazilerini dar gelirli vatandaşlarımıza peşkeş çekiyoruz" dedi. 

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Bakan Kurum ile yaptığı görüşmeyi köşesine taşıdı. Selvi'nin aktardığına göre Murat Kurum, Hazine arazilerinin kendi evlerini yapmak isteyenlere satışı konusunda şunları söyledi:

'BİR SÜRE ELDEN ÇIKARMAMA ŞARTI KOYACAĞIZ'

"Alt gelir grubunda olan ve ev sahibi olmayan insanlarımıza Hazine arazilerini vermek peşkeş çekmekse evet biz vatandaşımıza Hazine arazilerini peşkeş çekiyoruz. Hazine arazileri evi olmayan vatandaşlara verilecek. Arsayı aldığında evi yaptığı sürede resim, harç ve KDV muafiyeti gibi destekler vereceğiz. Hazine arazisini tahsis ederken belirli bir süre elden çıkarmama şartı koyacağız. TOKİ konutları da 5 yıl ve taksidi bitmeden devredilemiyor. Hazine arazilerini de belli bir süre devredemeyecekler. Buradaki amacımız alt gelir grubundakileri, evi olmayanları ev sahibi yapmaktır."  (HABER MERKEZİ)

 

 

Etiketler Murat Kurum TOKİ