Kürşat Ayvatoğlu: 1.5 yıldır kullanıyorum, gramını 500 TL'ye alıyorum

Uyuşturucu kullanırken görüntüleri ortaya çıkan Kürşat Ayvatoğlu ifadesinde, 1.5 yıldır kullandığını ileri sürdüğü kokainin gramını 500 TL'den satın aldığını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sosyal medyada yayınlanan uyuşturucu görüntülerinin ardından iki kez gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski AK Parti Genel Merkez personeli Kürşat Ayvatoğlu ifadesinde 1.5 yıldır uyuşturucu madde kullandığını söyledi. 

Haber Türk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre ilk ifadesinde kullandığı maddeyi “pudra şekeri” olarak ifade eden Ayvatoğlu, ikinci ifadesinde, uyuşturucu kullandığını itiraf etti ancak satıcılık yaptığı iddiasını reddetti. 

Ayvatoğlu’nun ikinci kez gözaltına alınmasının ardından verdiği ifade özetle şöyle:

1,5 YILDIR UYUŞTURUCU KULLANIYORDUM: Ben uyuşturucu veya uyarıcı maddelerden esrar maddesini ve kokain maddesini tahmini olarak, 1,5 yıldır kullanmaktayım…Kullanmış olduğum esrar maddesini genelde arkadaş ortamında para karşılığı olmadan kullanmaktayım. Ancak kokain maddesini tam olarak tanımadığım arkadaş ortamından Ayhan olarak bildiğim 35 yaşındaki erkek şahıstan alıyordum. 1 gram civarında kokain maddesini 500 TL karşılığında satın almaktayım.  

KİMSEYE UYUŞTURUCU SATMADIM: Ben para karşılığı hiç kimseye uyuşturucu madde temin etmedim. Ben bu şahsa (Y.M., sosyal medyada yayımlanan görüntüleri paylaşan) herhangi bir şekilde uyuşturucu satışı yapmadım. Kendisiyle buluştuğumuzda içmek için yanımda bulunan kokain maddesini ortak kullanıyorduk. Bu olay 2-3 defa oldu. 

BEN OLAYDA MAĞDURUM: Bu videodaki kokain maddesini kullanan şahıs benim. Daha önceki ifademde ben bu maddeden pudra şekeri olarak bahsetmiştim. Ancak videonun tam hali emniyette izletilince, olayın geçen yıl Kastamonu’da yaz aylarında yaşandığını hatırladım. Araçta arkadaşlarımla kokain kullandık. Videonun çekildiğinden haberim yoktu. Ben çekmedim. Bu videoyu çeken ve atan suç işlemiştir. Ben bu olayda mağdurum.

'GÖRÜNTÜLERİ REZİL ETMEK İÇİN YAYINLADIM'

 Söz konusu görüntüleri sosyal medyada yayılması için şüpheli Yağız M., ise ifadesinde, “Twitter hesabımdan bir hafta önce … isimli hesaba Kürşat’ın kokain maddesi kullandığı videoyu yayılması için gönderdim. Amacım kimseyi uyuşturucuya özendirmek değildi. Aramızda husumetlim olan Kürşat’ı rezil etmekti” dedi.

HABERİN TAMAMI