Oyuncu Halil Kumova vefat etti

Sinema oyuncusu Halil Kumova, Malatya’da çekimleri devam eden ‘Zalo’ isimli sinema filminin setinde aniden rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede vefat etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türk sinemasının emektar oyuncularından 64 yaşındaki Halil Kumova, Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde çekimleri devam eden ‘Zalo’ adlı sinema filminin setinde rahatsızlandı. Kumova, set çalışanları tarafından Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Halil Kumova'nın müdahale sırasında kalbi durdu.

Kalbi tekrar çalıştırılan usta oyuncu yoğun bakıma alındı ancak burada da tekrar kalbi durunca yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. İlk tetkiklerde zatürreye bağlı solunum yetmezliği sebebiyle vefat ettiği belirlenen Kumova’dan, Covid-19 testi için örnek alındığı da öğrenildi.

23 Mart 1956’da Bursa’da doğan tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Halil Kumova, uzun süre Bursa Devlet Tiyatrosu'nda sözleşmeli çalıştıktan sonra 2000 yılında İstanbul’a yerleşti. Bu tarihten itibaren film ve dizilerde oynayan Kumova, şimdiye kadar 100’e yakın film ve dizide rol aldı. (KÜLTÜR SERVİSİ)