Şoray Uzun 'Nasreddin Hoca' olacak

Nasreddin Hoca Şenlikleri 'tedbirli' yapılacak. Şoray Uzun, Nasreddin Hoca olacak.

DUVAR – Oyuncu ve sunucu Şoray Uzun, 5-10 Temmuz’da gerçekleştirilecek 61’inci Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri’nde Nasreddin Hoca’yı canlandıracak.

ŞENLİKLERDE TEDBİRLİ OLUNACAK

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, belediye binasında düzenlediği basın toplantısında, şenliklerin bu yıl salgın tedbirleri nedeniyle önceki yıllara göre daha dar kapsamlı gerçekleştirileceğini belirtti. Şenliğin, Akşehir’in tanıtımına, Nasreddin Hoca’nın yad edilmesine katkı sağlamasını ümit ettiğini ifade eden Akkaya, şenliğe katılacak misafirlerin sosyal mesafe kurallarına uymalarını ve maske takmalarını istedi.

Şenliklerde Nasreddin Hoca’yı, oyuncu ve sunucu Şoray Uzun’un canlandıracağını açıklayan Salih Akkaya, 5 Temmuz’da başlayacak şenliklerin, tellalın halkı ve Nasreddin Hoca’yı şenliğe çağrısı ile başlayacağını bildirdi.

Akkaya, aynı gün şenlik korteji yürüyüşü yapılacağını, temsili Nasreddin Hoca’nın Akşehir Çayı’na maya çalacağını, ardından Nasreddin Hoca Meydanı’nda şenliğin resmi açılışının gerçekleştirileceğini bildirdi.

Şenlikler kapsamında, lazer gösterileri, online satranç turnuvası, bisiklet turu, fotoğraf yarışmaları, arabalı sinema etkinlikleri gerçekleştirilecek. (AA)