Pink Floyd'ta 'sahip' kavgası

Roger Waters, David Gilmour’a tepki gösterdi: Kendisini Pink Floyd’un sahibi sanıyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İngiliz rock grubu Pink Floyd’un üyeleri Roger Waters ve David Gilmour arasında yeni bir anlaşmazlık çıktı. Besteci, bas gitarist ve solist Roger Waters, sosyal medya hesaplarından ve Youtube’dan paylaştığı videoda, solist ve gitarist David Gilmour tarafından grubun web sitesinde ve sosyal medya kanallarında yasaklandığını söyledi.

‘GRUBUN SAHİBİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR’

Waters, “Benden bir duyuru” diyerek kendi sosyal medya hesabından yayınladığı videosunda, “Web sitesinde bana dair hiçbir şey yok. David Gilmour tarafından web sitesinden yasaklandım. David grubun sahibi olduğunu düşünüyor. Galiba 1985’te gruptan ayrıldığım için Pink Floyd’a sahip olduğunu, benim mevzu dışı olduğumu, çenemi kapatmam gerektiğini düşünüyor” ifadelerini kullandı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Grubun The Wall albümünde yer alan Mother adlı şarkının, kendisinin yer aldığı yeni versiyonuna Pink Floyd’un sosyal medya hesaplarında yer verilmediğini vurgulayan Waters; grubun sosyal medya hesaplarında kendi solo projeleri yer almazken, hesapların Gilmour'un eşi yazar Polly Samson’ın reklamını yapmak amacıyla kullanıldığını belirtti.