Müzisyen Alpay Göltekin vefat etti

Film ve dizi müzikleriyle tanınan bestecisi Alpay Göltekin vefat etti. Müzisyen, 48 yaşındaydı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR – Müzisyen Alpay Göltekin 48 yaşında vefat etti. Göltekin'in vefat haberini yapımcı Mehmet Bozdağ sosyal medya hesabından duyurdu.

Bozdağ, "Diriliş Ertuğrul, Kuruluş Osman, Aşkın Yolculuğu Yunus Emre ve Mehmetçik Kûtulamâre projelerimize müziğiyle ruh katan, yürüdüğümüz bu yolda bize yarenlik eden Alpay Göltekin’i ebediyete uğurlamanın derin üzüntüsünü yaşıyorum. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Mekanı cennet olsun..." ifadelerini kullandı.

Göltekin, Poyraz Karayel, Diriliş Ertuğrul, Kuruluş Osman, Kiralık Aşk başta olmak üzere, birçok dizi ve filmin müziklerine imza atmıştı.

ALPAY GÖKTEKİN KİMDİR?

2 Nisan 1972 yılında İstanbul'da doğan Alpay Göltekin uzun yıllar müzik ve sahne çalışmalarında bulundu. 2002 yılından itibaren 2 yıl boyunca Melih Kibar'ın müzikal asistanlığını yaptı. Bu süre zarfında Gülüm soundtrack’i ve Saat Sabahın Dokuzu albümlerinin yapımında koordinatör ve yardımcı olarak görev aldı. Çeşitli jingle çalışmalarına vokal yaptı. 2004 yılından itibaren çeşitli prodüksiyon firmaları ve ajanslar için TV reklam, dizi ve radyo spot müzikleri hazırladı. 2006 yılında Alp Yenier ile birlikte REC Müzik Prodüksiyon'u kurdu. Çalışmalarına 2010 yılına kadar birlikte devam ettiler, daha sonra müzisyen eşi Zeynep Alasya ile ortaklığı devam etti. Günümüze kadar birçok film, dizi ve reklam müziklerine birlikte imza attılar. (KÜLTÜR-SANAT SERVİSİ)