Yerin Kulağı: Bon Jovi yeni albümle geri dönüyor

Yeni çıkan müziklerde bu hafta Bon Jovi, Body Count, Hexvessel ve Jonathan Bree var. Yeni teklileriyle dinleyicileriyle buluşan müzisyenler, albümlerinin çıkmasına kısa bir süre kala turnelerini de açıklamaya başladı. 

Ogün Işık  oisik@gazeteduvar.com.tr

Yerin Kulağı’nda bu hafta metalden folk müziğe yeni çıkanları sizler için derledik. 

Body Count 

1990’ların başında kurulan ve siyah rapçi Ice-T önderliğinde müzik yapan metal grubu Body Count, yeni yılın ilk ürününü dinleyicilerine sundu. Bum-Rush adlı bir tekli yayınlayan grup, 6 Mart’ta Century Media etiketiyle çıkaracağı Carnivore adlı yeni albümünden ikinci şarkısını paylaşmış oldu. 62 yaşındaki rapçi Ice-T’nin başında olduğu Body Count, 2019’da albüme adını veren şarkıyı da dinlemeye açmıştı. 

Bum-Rush şarkısıyla beraber yeni Avrupa turnesini de açıklayan grup, Haziran-Temmuz aylarında birçok Avrupa ülkesinde konser verecek.  

Bum-Rush için çekilen video klip de YouTube üzerinden yayınlandı. 

Hexvessel 

Progresif-folk müzik yapan Finlandiyalı grup Hexvessel üretime devam ediyor. En son 2019’da All Tree isimli albümünü piyasaya süren grup, yeni yıla Demian isimli teklisiyle merhaba demişti. 

Grup, iki gün önce Billion Year Old Being isimli yeni bir tekli daha yayınladı ve dinleyicilerine sundu.  

Müzik dünyasına 2011 yılında yayınladığı Dawnbearer albümüyle başlayan grup, 2016’da When We Are Death ile büyük çıkış yakalamış ve hatırı sayılır bir hayran kitlesi edinmişti.  

Grup, Billion Year Old Being şarkısıyla, 17 Nisan’da yayınlanacak yeni albümü Kindred’dan ikinci şarkısını paylaşmış oldu. 

Bon Jovi 

80’lerin başında kurulan ve dünyanın en popüler müzik grupların olan Bon Jovi, yepyeni bir albümle geri dönüyor.  

Limitless isimli yeni bir tekli çıkaran grup, Bon Jovi 2020 adlı albümü için gün sayıyor. Dört yıldır yeni bir albüm çıkarmayan Jon Bon JoviLimitless için çektiği video klibi de yayınladı. Dünya çapında 100 milyondan fazla albüm satan Bon Jovi, 15 Mayıs’ta dinleyicileriyle yeni albümünü sunacak. 

Jonathan Bree – Princess Chelsea 

Yeni Zelandalı müzisyen Jonathan Bree, yeni bir tekli yayınladı. 2019’da Türkiye’yi ziyaret eden ve son yıllarda birlikte çalıştığı Princess Chelsea ile yeniden ivme yakalayan müzisyenin teklisinin adı Kiss My Lips.  

Kiss My Lips’te de Princess Chelsea ile beraber çalışan tecrübeli müzisyen, şarkıya çekilen siyah-beyaz klibi de YouTube üzerinden yayınladı.