Kerem Alışık'ın şirketi İBB'de drama dersi verecek

'Drama Eğitim Hizmeti Alım İşi' ihalesi sonuçlandı. İhaleyi Kerem Alışık'ın şirketi kazandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İBB Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü'nün açtığı 'Drama Eğitim Hizmeti Alım İşi' ihalesi sonuçlandı. İhaleyi Kerem Alışık'a ait 'Alışık Tiyatro Film Reklam San. ve Tic. Ltd.' şirketi kazandı.

Alışık, 24 Temmuz 2020'ye kadar devam edecek olan drama eğitim programı için İBB ile 168 bin 720 TL karşılığında sözleşme imzaladı. İBB basın danışmanlığı, söz konusu yaratıcı drama eğitimlerinin 7-10 ile 11-13 yaş gruplarındaki çocuklara verileceğini söyledi. Yetkililer, eğitimin Güngören, Zeytinburnu, Sultanbeyli, Bayrampaşa, Pendik, Bahçelievler, Gaziosmanpaşa, Eyüp, Ümraniye'de başlayacağını belirttiler.

EĞİTİMİN AMAÇLARI

İBB yetkilileri, amaçlarının drama eğitimi ile dezavantajlı çocukların kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemeyi, duygusal ve zihinsel potansiyellerini geliştirerek, eğitimde fırsat eşitliği sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Böyle bir eğitim programının ilk olduğunu belirten yetkililer, şu açıklamalarda bulundular:

"Drama eğitim programı eleştirel düşünme yeteneğini geliştirme, çocuklarda dil ve ifade becerilerini arttırmak, sosyal ve duygusal gelişimlerini desteklemek, birlikte çalışma becerileri kazandırmak, muhakeme yeteneklerini geliştirmek, problem çözme becerilerini arttırmak, doğaçlama becerilerini geliştirmek olarak planlanmıştır. Çocukların, günlük yaşamda kolayca kendilerini ifade edebilmelerini ve iletişim becerilerini zenginleştirmeyi amaçlayan proje kapsamında; çocukların empati kurma becerilerini geliştirecek eğitim programları izlenecek." (HABER MERKEZİ)