Fikirler Gecesi 30 Ocak'ta

"Fikirler Gecesi" 30 Ocak'ta gerçekleşecek. Gecenin bu yılki teması "Hayat Bulmak".

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - 2016 yılından bu yana her yıl Ocak ayının son Perşembe gecesi tüm dünyadaki Institut français’ler, sivil toplum kuruluşları, kültür ve sanat kurumları, üniversiteler ve müzelerin geniş katılımlarıyla düzenlenen "Fikirler Gecesi" bu yıl 30 Ocak'ta "Hayat Bulmak" temasıyla gerçekleşecek. Institut français’nin İstanbul şubesinde düzenlenecek olan etkinlik 3 bölümden oluşuyor.

Amacı tüm kesimlerin fikir liderleri, sanatçılar ve akademisyenlerin katılımlarıyla belli bir konuda tartışmasını sağlamak olan gece, "Kadın sanatçıların nefesinde hayat bulmak" söyleşisiyle başlayacak. Moderatörlüğünü Ayşegül Sönmez'in üstlediği söyleşide Rabia Çapa, Nil Yalter ve Dilan Bozyel konuşmacı olacak yer alacak.

Söyleşi sonrası, konuşmacılardan fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel, 9 Şubat’a kadar Institut français’de yer alan "Paris-Beyrut: Mutluluk Hattı" sergisini davetliler ile beraber yorumlayacak. Etkinliğin son bölümünde de "Onun Filmi" gösterilecek, sonrasında da eş-yönetmen Merve Bozcu ile söyleşi gerçekleştirilecek.

Etkinlik programı şöyle:

19:15–20:30 Söyleşi

“Kadın sanatçıların nefesinde hayat bulmak”

Rabia Çapa, Nil Yalter, Dilan Bozyel

Moderatör : Ayşegül Sönmez

21:00–21:45 Sergi ziyareti

“Paris-Beyrut: Mutluluk Hattı”

Fotoğrafçı Dilan Bozyel ile

22:00–23:30 Gösterim ve söyleşi

“Onun Filmi”

Eş-yönetmen Merve Bozcu ile