Kazdağları için dayanışma konseri

Kazdağları için dayanışma konseri düzenleniyor. Konser yarın saat 17.00'da başlayacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kanada merkezli Alamos Madencilik şirketi tarafından Kazdağları'nda maden aranmasının yol açacağı doğa tahribatına dikkat çekmeye çalışan 'Kazdağları İstanbul Dayanışması' konser düzenliyor.

Kazdağları İstanbul Dayanışması tarafından yapılan çağrıda "Çanakkale il merkezine 30 km uzaklıkta bulunan Kazdağları Kirazlı mevkiinde, siyanürle altın aramak için 2.000 dönümde binlerce ağaç kesildi, cehennem çukurları kazıldı, binlerce ağaç ise kesilmek için sırasını bekliyor. 5 Ekim Cumartesi Günü Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda “Alamos Gold’a dur” demek için buluşuyoruz. Sanatçı dostlarımızın katkısıyla gerçekleştireceğimiz etkinlikte sesimiz hep birlikte bir kez daha yükselteceğiz ve şirketin 13 Ekim’de yenilenecek ruhsatının iptalini talep edeceğiz." denildi.

5 Ekim 2019 günü (yarın) Kadıköy Yoğurtçu Parkı'nda saat 17:00'de düzenlenecek konsere, Erkut Küçükşahin, Kardeş Türküler, Ne Münasebet, No land, Salih Yılmaz, Yeni Türkü'nün yanı sıra çok sayıda  sanatçı, yazar ve aktivist de destek veriyor. (HABER MERKEZİ)