Birlikte Konuşalım söyleşileri salı günü başlıyor

İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında Birlikte Konuşalım'ın ilk söyleşisi salı günü başlıyor: Yeni Politik Tiyatro: Minör Anlatı, Majörü Belirler Mi?

DUVAR- İstanbul Tiyatro Festivali ve Habitus Kitap, festival için hazırlıklar sürerken programda yer alacak oyunları derinlemesine incelemek ve yeni konuşma alanları açmak üzere bir dizi söyleşi gerçekleştiriyor. “Birlikte Konuşalım” söyleşi dizisini gerçekleştirecekler arasında yönetmenler, oyuncular, eleştirmenler; ele alınacak oyunlar arasında festival prömiyerleri, sayfaları tekrar tekrar açılacak kitaplar arasında ise Habitus Kitap yer alıyor.

Yönetmen, oyuncu eleştirmen ve tiyatro profesyonellerin konuşmacı olarak katılacağı “Birlikte Konuşalım” serisinde aynı zamanda festivalin yerli yapımları da masaya yatırılacak.

Festival katılımcılarıyla birlikte kurgulanan “Birlikte Konuşalım” programı:

Yeni Politik Tiyatro: Minör Anlatı, Majörü Belirler Mi?
Ceren Ercan, Bahar Çuhadar – 24 Eylül Salı // 19.00

Sahnede Çoklu Ortamın Karakteristiği
Yeşim Özsoy, Melis Tezkan, Okan Urun – 8 Ekim Salı // 19.00

Kent Tiyatroları Şehir Kimliğini Oluşturabilir Mi?
Leman Yılmaz, Özen Yula, Meral Kaya, Feza Soysal, Emrah Yaralı – 12 Ekim Cumartesi // 14.30

Zamanın ve Mekanın, “Şimdinin ve Burada”nın Yapısı
Özgül Akıncı, İsmail Eğler, Ferdi Çetin – 14 Ekim Pazartesi // 19.00

Tragedyalar Biter Mi, İnsanın Ontolojisi Değişir Mi?
Şahika Tekand, Kerem Karaboğa – 22 Ekim Salı // 19.00

Alternatif Sahnelerden Bağımsız Tiyatrolara…
Nesrin Kazankaya, Kemal Aydoğan, Yiğit Sertdemir, Mehmet Bilge Aslan, Eyüp Emre Uçaray, Bahar Çuhadar – 26 Ekim Cumartesi // 14.30

“Birlikte Konuşalım” İKSV Alt Kat’ta ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Mekan kapasitesi sınırlı olduğundan, web sitemizde bulunan Öğrenme ve Gelişim Programı sayfasından rezervasyon yaptırılması gereklidir. https://tiyatro.iksv.org/tr/ogrenme-ve-gelisim-programi (HABER MERKEZİ)