Moğollar'ın ilk solisti Aziz Azmet hayatını kaybetti

Moğollar'ın ilk solisti Aziz Azmet yaşamını yitirdi. Sanatçı Azmet, 71 yaşındaydı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Müzisyen arkadaşı Murat Ses ile birlikte 1967 yılında "Moğollar" grubunu kuran sanatçı Aziz Azmet, hayatını kaybetti.

Moğollar tarafından yapılan açıklamada, "Moğollar’ın kurucularından, sevgili dostumuz Aziz Azmet’i bu sabah kaybettik. Çok üzgünüz. Huzur içinde uyusun" dendi.

‪Aziz Azmet’in cenazesi yarın Üsküdar Şakirin Camii’nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazıyla Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.‬

Aziz Azmet Kimdir? 

1 Ocak 1947 yılında doğan Aziz Azmet, müzik hayatına ilk olarak Meteorlar grubu ile başladı. Grupta bas gitarla beraber vokal yaptı. Grupla beraber cover parçalar üstünde çalışan Azmet'in 64'te kaydedilip 66'da piyasaya sürülen iki plağı oldu.

1967 yılında  Mesut Aytunca'nın Silüetler grubuna gitarist ve vokalist olarak girdi. Grupla aynı adı taşıyan uzun çalarda grubun yaptığı İngilizce cover'ları söyledi. Burada daha sonra Moğollarda beraber çalışacağı Murat Ses ile beraber müzik yaptı. Yine 1967 yılında Silüetler'den ayrılan Azmet ve Ses beraber "Moğollar"ı kurdu.

Aziz Azmet kimdir?Aziz Azmet kimdir?