Erdem Helvacıoğlu ve Şirin Soysal'dan Joy Exit

Erdem Helvacıoğlu ve Şirin Soysal'ın kurduğu Joy Exit ilk albümünü yayınladı: 5 parça yayında!

DUVAR – Türkiye’nin dünyaca tanınan bestecilerinden Erdem Helvacıoğlu ve Türk caz dünyasının önde gelen vokalist ve şarkı yazarlarından Şirin Soysal’ın kurduğu Joy Exit grubunun ilk EP’si ABD’de Diffuse Records tarafından yayınlandı.

Prodüktör ve besteci Joe Mardin’in kendilerini tanıştırmasını takiben İstanbul’da çalışmaya başlayan iki sanatçı, yakaladıkları uyum ile parçalar oluşturmaya başladı. İkilinin ürettiği şarkıların kayıtları da grubun New York Brooklyn’deki stüdyolarında tamamlandı. Kayıt ve miksler Erdem Helvacıoğlu, mastering işlemi ise Amerikalı ses mühendisi Taylor Deupree tarafından yapıldı.

12 PARÇALIK ALBÜM 2019’DA 

Elektronik pop ve indiepop tarzındaki EP’de, Joy Exit’in esrarlı ses dünyası, melankolik gitar tınılarını kırılgan kontralto vokallerle birleştirmekte. Grubun sinematik müziklerine, Şirin Soysal sözleri eşlik etmekte.

Tüm sözleri İngilizce olan 5 parçalık Joy Exit EP 22 Haziran 2018 tarihinde, tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluştu. Joy Exit, 2019 yılında 12 parçalık albüm ile dinleyicilerin karşısına çıkacak. İkilinin ismi, LP’de yer alacak bir parçaya ilham olan ressam Frida Kahlo’nun ölüm döşeğinde yazdığı bir kupleden doğdu: ‘I hope the exit is joyful, and I hope never to return.’ / ‘Umarım çıkışım coşkulu olur ve umarım buraya bir daha dönmem.

Grubun fotoğrafları ve ilk video klibi Melisa Önel tarafından çekildi.