Burak Aksak: Leyla ile Mecnun düşündüğüm gibi bitmedi

Burak Aksak: Dizi düşündüğüm gibi bitmedi, istediğim finali kitapta yaptım...

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - ‘Leyla ile Mecnun’ Dizisinin Senaristi Burak Aksak aynı isimli kitabının ilk imza gününde okurlarıyla buluştu. D&R Marmara Forum’daki imza gününde Aksak okurlarına kitaplar imzaladı, okurları ise dizideki replikleri hatırlatıp Aksak’a espriler yaptı. Aksak, “Senaryoyu yazarken ‘şuraya bağlasam’ dediğim bir final vardı, dizi düşündüğüm finalle bitmedi, kitapta o finali yaptım” dedi.

Kitabı Mecnun’un diliyle yazdığını aktaran Aksak, “Kitapta aslında çok sıradan hayatı olan bir çocuk var, zaten kitabı Mecnun’un diliyle anlattım. Mecnun’un hikayesini izliyoruz. O sıradan bir adamın hayatına bir Leyla girer ve daha sonra o hayat nasıl altüst oluru yazdım, finali de söylemiyim. O ekiple tekrar bir arada olma duygusu, seyirciyle her hafta buluşma durumunu istiyorum” dedi.

‘KARAKTERLERLE YAŞAMAYI  ÖZLEMİŞİM’

Dizide düşündüğü finalle kitabı bitirdiğini söyleyen Aksak, “Dizideki karakterlerin olduğu bir kitap. Dizi, düşündüğümüz finalle gitmedi çünkü iş 104 bölüm sürdü. İlk böyle yazarken ‘Şuraya bağlasam’ dediğim bir final vardı kitapta onu yaptım. Çok özlemişim, yazarken onu fark ettim. Dizi döneminde bir haftada 70-90 sayfa arasında yazıyorduk. Çok yoğun ve yorucuydu ama kitabı yazmaya başlayınca o kadar özlediğimi fark ettim ki o karakterlerle yaşamak durumunu keşke devamı gelse” ifadelerini kullandı. (Kaynak: Evrensel)