Yeşim Gürer Oymak İKSV'nin Genel Müdür Yardımcısı oldu

Yeşim Gürer Oymak, İKSV'nin Genel Müdür Yardımcılığına getirildi. Oymak, görevine başladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nda 2006 yılından bu yana İstanbul Müzik Festivali’nin direktörlüğünü yürüten Yeşim Gürer Oymak, 5 Eylül 2017 tarihinden itibaren İKSV Genel Müdür Yardımcılığı görevini de üstlenecek.

Kültür Limited'te yer alan habere göre, Yeşim Gürer Oymak, yeni görevinin yanı sıra İstanbul Müzik Festivali’nin ve İKSV tarafından üç yılda bir düzenlenen Leyla Gencer Şan Yarışması’nın direktörlüğünü üstlenmeye devam edecek.

YEŞİM GÜRER OYMAK KİMDİR?

Saint Benoît Fransız Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’nden mezun olan Yeşim Gürer Oymak, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü’nde yüksek lisans, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü'nde doktora eğitimini tamamladı.

1996-2016 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda öğretim üyesi olarak görev alan Gürer Oymak, bu dönemde Müzikoloji Bölümü Başkanlığı ve Osmanlı Müziği Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (OMAR) yönetim kurulu üyeliği görevlerini de üstlendi.