TRT radyolarından rekor denemesi

TRT Radyoları dünyada daha önce gerçekleştirilmemiş bir rekor denemesine hazırlanıyor. Radyo, bir otobüste 90 saat sürecek bir yayınla 90'ıncı yılını kutlayacak.

DUVAR- TRT Radyoları 6 Mayıs 1927’de yayın hayatına başlayan TRT Radyoları, 90’ıncı yaşını stüdyoya dönüştürülmüş bir otobüsten yapacağı 90 saat sürecek bir radyo programıyla rekora taşıyacak. TRT FM kanalından canlı olarak yayınlanacak olan “90. Yılda 90 Saat” isimli program, tam 90 saat boyunca, gece gündüz devam edecek ve seyahat halinde olan canlı yayın otobüsünden gerçekleşecek.

Kurumdan yapılan açıklamaya göre başkentte, Ankara Radyosu’nun önünden başlayacak yolculuğun en önemli vurgusu ise sadece spiker ve sunuculardan oluşan bir yayın değil; tüm yapım yayın elemanları, teknik elemanlar, radyo müdürleri ve idari kadroları ile yol boyunca aynı otobüsü paylaşan tüm personelin ve dinleyicilerin seslerinin de bu yayında yer alacak olması.

90 saatlik kesintisiz canlı yayın otobüsü, yolculuğuna Ankara radyosundan başlayarak, Antalya, Çukurova, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, İstanbul radyolarına uğrayarak bu noktalarda bulunan bölge radyolarından ekip değişimleri yapacak ve yollarda halkla buluşacak. 90 saatin sonunda, 3 Mayıs günü İzmir’de açılışı yapılacak olan 2017 radyo günleri etkinlik alanına ulaşarak  90. yıl kutlaması gerçekleştirecek.

29 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasındaki 90.yıl yolculuğunda: yaklaşık 4000 kilometrelik bir yolu kat edecek. Üstelik bu anlamlı yolculukta bir ilke daha da imza atılacak:  90 saatlik kayıt filme dönüştürülecek.