'Nuri İyem Resim Ödülü' başvuruları başlıyor

Nuri İyem Resim Ödülü bu yıl 12'nci kez düzenleniyor. Başvurular 26 - 28 Mayıs 2017 tarihlerinde...

DUVAR- Evin Sanat Galerisi tarafından her sene düzenlenen “Nuri İyem Resim Ödülü” Resim Yarışması, bu yıl 12’nci kez düzenleniyor. Nuri İyem adına 2006 yılından bu yana gerçekleştirilen yarışma, ressam Nuri İyem’i anmak ve Türkiyeli genç ressamları desteklemek amacını taşıyor.

Yarışmaya katılmak isteyen 18 yaşını doldurmuş, T.C. vatandaşı ressamlar eserlerini internet adresinden veya Evin Sanat Galerisi’nden temin edebilecekleri katılım formlarıyla birlikte 26 – 27 – 28 Mayıs 2017 tarihlerinde, 10:00 – 19:00 saatleri arasında Evin Sanat Galerisi’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

10.000 TL PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK

Bu sene on ikinci kez düzenlenecek olan “Nuri İyem Resim Ödülü 2017” Seçici Kurulu; Gamze Büyükkuşoğlu, Cansen Ercan, Memet Güreli, Ümit İyem, Prof. Dr. Erhan Karaesmen, Temür Köran, Burcu Pelvanoğlu, Feyyaz Yaman ve Emre Zeytinoğlu’ndan oluşuyor.

Seçici Kurul tarafından ödüle layık görülen sanatçıya 10.000 TL para ödülünün yanısıra “Nuri İyem Resim Ödülü” nü simgeleyen, Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak üretilen bronz “heykel” verilecek. Ayrıca ödül alan sanatçı,  sanatçı katalogları bölümünde iki yıl süreyle online katalog hakkı kazanacak.

“Nuri İyem Resim Ödülü”nü alan ve Seçici Kurul tarafından sergilenmeye değer bulunan resimler, Evin Sanat Galerisi’nde 20 Haziran 2017 tarihinde Doğan Hızlan’ın katılımıyla gerçekleşecek ödül töreninin ardından, 20 Haziran – 7 Temmuz 2017 tarihleri arasında sergilenecek ve hazırlanacak kapsamlı katalogda bir araya getirilecek.