Harun Tekin'in referandum kararı

Sanatçı İlhan İrem ile Mor Ve Ötesi grubunun solisti Harun Tekin başkanlık referandumda kullanacakları kamuoyuna sosyal medya aracılığıyla duyurdu. İkili 'hayır' dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Anayasa değişikliğinin tartışıldığı günlerde sanatçıların referandum hakkında düşünceleri sosyal medyada yer almaya başladı. Referandum için geçen her sürede sanat camiası referandumda kullanacakları oyları sosyal medya hesaplarından açıklamaya başladı.

Meltem Cumbul'dan zincirleme hayır paylaşımlarıMeltem Cumbul'dan zincirleme hayır paylaşımları

“BİR KİŞİYE BU KADAR GÜÇ VE YETKİ VERİLMEMELİ”

Mor ve Ötesi’nin solisti Harun Tekin sosyal medya adresinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Hakikaten bir soru sorulduysa, cevap hakikaten halktan bekleniyorsa ve çıkacak sonuç herkes için kritikse, özgürce tartışabilmek ilk şarttır. Derdi gerçekten daha adil, daha iyi yönetilen ve daha huzurlu bir ülke olan herkes, bu teklifin özgürce tartışılmasına destek vermelidir. Değişiklik teklifi dikkatlice okunursa, bu teklifin iktidarı, muhalefetiyle herkes için büyük tuzaklar içerdiği açıkça görülür. Özetle: aceleyle getirildi, itirazlar hiç dikkate alınmadı. Kim olduğu hiç fark etmez, bir kişiye bu kadar güç ve yetki verilmemeli. Hayır.

Sanatçı İlhan İrem, sosyal medya hesabında referanduma karşı rengini açıkladı. İlhan İrem Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Laik, demokratik, özgür ve bağımsız Atatürk Cumhuriyeti için; Başkanlık Anayasasına hayır” ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen'e İzmirli taraftarlardan yanıtRıdvan Dilmen'e İzmirli taraftarlardan yanıt

harunana

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR