Sinema tarihçisi Giovanni Scognamillo için anma etkinliği

Sinema tarihçisi Giovanni Scognamillo için anma etkiliği düzenlenecek. İtalyan Kültür Merkezi'ndeki etkinlikte, izleyiciler de söz alacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye’nin duayen sinema tarihçilerinden Giovanni Scognamillo, vefatının 40’ıncı gününde, 17 Kasım Perşembe akşamı Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) tarafından düzenlenecek bir etkinlikle anılacak. 19.00-20.30 saatleri arasında İtalyan Kültür Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinliğe Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) ile Levanten Kültür Mirası Vakfı da destek veriyor.

Korku edebiyatı ve korku sanatları uzmanı sinema tarihçisi Giovanni Scognamillo'yu kaybettikKorku edebiyatı ve korku sanatları uzmanı sinema tarihçisi Giovanni Scognamillo'yu kaybettik

İtalyan Kültür Merkezi'de gerçekleşecek etkinlikte SİYAD Başkanı Prof. Dr. Tül Akbal Süalp, FABİSAD adına Barış Müstecaplıoğlu, Levanten Kültür Mirası Vakfı adına Luis Miguel Selvelli, Yeni Film dergisi adına Yusuf Güven ve SİYAD onursal üyelerinden Agah Özgüç ile Scognamillo’nun yakınlarından Nalan Söylemez birer konuşma yapacaklar. Konuşmaların ardından Scognamillo’nun yaşamına ve çalışmalarına dair, Sinematek’in katkılarıyla Barış Saydam ve Fatih Tatlıcı’nın hazırladığı yarım saatlik bir videonun izleneceği etkinlikte son olarak izleyicilerden Scognamillo hakkında anı ve duygularını, düşüncelerini paylaşmak isteyenlere söz verilecek.

Beyoğlu Kontu uğurlandıBeyoğlu Kontu uğurlandı

Scognamillo’nun resimlerinin bulunduğu bir serginin de yer alacağı etkinlikte, Scognamillo anısına hazırlanan kitap ayraçları hediye edilecek. Ayraçların tasarımı Murat Özkan, anma etkinliği afişinin tasarımı ise Kayra Keri Küpçü tarafından gerçekleştirildi. (HABER MERKEZİ)

Sinemanın hafızasını kaybettikSinemanın hafızasını kaybettik

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR