Bob Dylan'a ulaşılamıyor!

Nobel Komitesi, Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görülen ABD'li müzisyen Bob Dylan'a ulaşamadıklarını duyurdu. Dylan'ın 10 Aralık'taki törene katılıp katılmayacağı da bilinmiyor.

DUVAR – Beş gün önce ünlü sanatçının Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görülmesinden bu yana Bob Dylan’la temas kurmayı başaramayan İsveç Akademisi Daimi Sekreteri Sara Danius yaptığı açıklamada, sanatçı ile ilişki kurma çabalarına devam etmeyeceklerini belirterek, “Biz sakin bir şekilde oturup bekliyoruz”’ dedi.

Bob Dylan’ın hala ödülü kabul edip etmeyeceği belli olmazken Akademi Daimi Sekreteri Sara Danius, sanatçının ödül törenine katılacağından hala ümitli.

Danius, “Bob Dylan’ın gelebileceği hissi içindeyim. Bu yanıldığım bir his olabilir. Tabii ki eğer gelmezse can sıkıcı olur. Ancak bu durumda da ödül kendisinin ve biz bu andan sonra bu yada şu şekilde sorumluluk alamayız. Eğer gelmek istemiyorsa gelmez. Her koşulda büyük bir şölen olacak’” diye konuştu.

Şu ana kadar Bob Dylan tarafından sanatçının ‘‘2016 yılı Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görüldüğü’’ Twitter yorumundan başka bir açıklama yapılmadı.(DHA)