Michael Franti'den barış şarkıları

Michael Franti, bir kez daha İstanbul'a geliyor. Franti, yaptığı müziği 'insanlığa hizmet' olarak nitelendiriyor.

DUVAR – Müzisyen ve aktivist Michael Franti, 12 Ekim Çarşamba günü Babylon’da hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Müzisyen Michael Franti çok yönlü kişiliğini, sinema alanındaki çalışmaları ve aktif bir insan hakları savunucusu olmasıyla sergiliyor. Küresel bilinçlenme yolunda müziğin gücüne inanan sanatçı, şarkılarında AIDS, eşcinsel hakları, evsizlik, ölüm cezası, uyuşturucu bağımlılığı, adalet sistemi gibi konuları işliyor. Grubu Spearhead ile 9 albüme imza atan Michael Franti’nin çok sevilen üç solo albümü bulunuyor.

2016 yılında hip-hop, rock, folk ve reggae’yi birleştirdiği albümü “Soulrocker”e imza atan sarkıcı yine bu yıl ünlü oyuncular Sean Penn ve Forest Whitaker’la birlikte, Birleşmiş Milletler’in İstanbul’da düzenlendiği “Dünya İnsani Zirvesi”ne katılmış, Türkiye’nin mültecilere ayırdığı kaynağın önemine dikkat çekerek daha çok ülkenin sığınmacılara yardım etmesinin önemini vurgulamıştı.

ZOR ZAMANLARIN SANATÇISI

2003 yılında, gerçekleşen bombalı saldırılara rağmen Türkiye’ye gelmekten vazgeçmeyen sanatçı, “Benim müzik yapmamdaki sebep insanlara hizmet. Özellikle de zor zamanlarda” demişti. Daha güzel bir dünyaya hayalini kurduğumuz bu günlerde Franti’nin mesajlarını duymak umudumuzu biraz daha canlandıracak.