İtalya'dan Serra Yılmaz'a ödül

İtalya'nın en önemli ödüllerinden Persofone Ödülleri'nde Serra Yılmaz en iyi kadın oyuncu seçildi. Yılmaz ödül töreninde, "Bu merhameti yitirmiş dünyada bir tek kültür bizi kurtarabilir" dedi.

DUVAR – Serra Yılmaz, Elif Şafak’ın Baba ve Piç romanından uyarlanan “La Bastarda Di İstanbul (İstanbul’un Piçi)” oyunuyla Persofone Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.

Roma’da yapılan ödül törenine katılan Serra Yılmaz ödülünü alırken “Yabancı yazar kavramına karşıyım, tiyatro için yazan tüm dünya için yazıyor. Kültüre her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Bu merhameti yitirmiş dünyada bir tek kültür bizi kurtarabilir” dedi.

serra

“La Bastarda Di İstanbul (İstanbul’un Piçi)” oyunu ile Persofone Ödülleri’nde ayrıca En İyi Prodüksiyon Ödülü’nü de layık görüldü.

Serra Yılmaz’ın ödül aldığı En İyi Kadın Oyuncu dalında Yılmaz dışında İtalya’nın ünlü oyuncuları Sabrina Impacciatore ve Giulia Michelini de aday gösterilmişti.

İtalya’da 12 yıl aralıksız oynadığı Harem adlı oyununu bu yıl yeniden sahneleyen Serra Yılmaz, Elif Şafak’ın Baba ve Piç romanından tiyatro sahnesine aktarılan oyununu bu yıl ilk kez hem İtalya’da sanatseverlerle buluşturmuştu.

Kaynak: Hürriyet