FETÖ’den ihraç edilen ilk balet

İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin başbaleti Yücel Emre Kaynarsu, 'FETÖ'cü' diye ihraç edildi. Kaynarsu’nun, evinin satışını Bank Asya üzerinden yaptığı öne sürüldü.

DUVAR – İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin başbaleti Yücel Emre Kaynarsu, 672 sayılı kanun hükmünde kararname (KHK) ile ihraç edildi. Kaynarsu’nun, evinin satışını Bank Asya üzerinden yaptığı iddia edildi.

Resmi Gazete’de yer alan 672 sayılı kanun hükmünde kararname (KHK) ile İzmir’de bir balet, bir koro sanatçısı ile bir de saz sanatçısı meslekten ihraç edildi. Terör örgütlerine, devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği veya irtibatı olduğu gerekçesiyle, Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Türkiye genelinde toplam 175, İzmir’de ise 10 kişi ihraç edildi.

İhraç edilenler arasında balet Yücel Emre Kaynarsu, saz sanatçısı Ali Ataç ve koro sanatçısı Mehmet Şükrü Hurmalı’nın da bulunduğu öğrenildi. İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin başbaleti olan Kaynarsu’nun, evinin satışını Bank Asya üzerinden yaptığı iddia edildi.

Kaynak: Habertürk