Sting’den yeni albüm

Ünlü İngiliz müzisyen Sting, yeni albüm çıkartıyor. Sting, 12'inci albümüne her gün stüdyoya giderken geçtiği kavşağın adını verdi.

DUVAR – Müzik dünyasının efsanevi isimlerinden Sting yeni bir albümle çıkartacak. 64 yaşındaki İngiliz müzisyenin yeni albümünün adı 57th & 9th olacak.

Evrensel gazetesinin haberine göre Sting, 12’inci stüdyo albümüne, New York’taki kayıt stüdyosuna giderken geçtiği kavşağın adı olan “57th & 9th” ismini verdi. Sonbaharda yayımlanması planlanan albümde yer alan şarkılar efsane sanatçı David Bowie, Motörhead grubunun kurucusu Lemmy, Prince ve yakın arkadaşı olan Alan Rickman’ın ölümü gibi Sting’i derinden etkileyen olaylar etrafında şekillenmiş.

Entertainment Weekly’e 50,000 isimli şarkıyla ilgili konuşan sanatçı: “Önce David Bowie gitti, sonra Lemmy, sonra arkadaşım Allan Rickman ve sonra da Prince. Garip bir zamandı; çünkü bu insanların ölümsüz olduğunu düşünüyorsun ve bir anda diğer herkes gibi ölüyorlar” diyor. Sting ayrıca iklim değişikliği konusunun da albümü üzerinde büyük bir etkisi olduğunu söylüyor.