Bodrum'da festival mevsimi

Bodrum sonbaharda yeni bir festivale hazırlanıyor. 6. Bodrum Türk Filmleri Haftası 27 Eylül-2 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek.

DUVAR – Bu yıl altıncısı düzenlenecek Bodrum Türk Filmleri Haftası boyunca geçen sene olduğu gibi film gösterimlerinin yanı sıra etkinlik boyunca yönetmen ve oyuncuların katılımıyla söyleşiler düzenlenecek, birçok filmin de tanıtımı yapılacak.

Festival yine Cinemarine Sinemaları öncülüğünde, Bodrum Sinema ve Kültür Deneği, Magazin Gazetecileri Derneği, Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY), Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odası’nın destekleri ile gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz yıllarda Toz Ruhu, Neden Tarkovski Olamıyorum, Çekmeceler, Yok Artık, Aşk Nerede?, Zerre, Çakallarla Dans 2, Sen Aydınlatırsın Geceyi, Evim Sensin, Bir Küçük Eylül Meselesi gibi filmlerin gösterimi yapılan festivalde bu yıl hangi filmlerin izleyicilerle buluşacağı henüz açıklanmadı.

Bodrum Türk Filmleri Haftası’nda 2016 Emek Ödülleri, Şerif Sezer, yapımcı Şükrü Avşar ve mayıs ayında kaybettiğimiz Oya Aydoğan’a verilmişti.