Sıla'nın Bodrum konseri iptal edildi

Dört ilde konserleri iptal edilen Sıla'ya bir iptal haberi de Bodrum'dan geldi. Gerekçe olarak müzedeki çalışmalar gösterildi.

DUVAR – 15 Temmuz darbesi sonrası düzenlenen ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ hakkında yaptığı “Darbeye karşıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmak istemiyorum” açıklaması sonrası tartışmalara neden olan ve birçok konseri iptal edilen Sıla’ya Bodrum’dan da sürpriz bir haber geldi. Ünlü şarkıcının 3 Eylül’deki konseri müzede çalışma olacağı gerekçesiyle iptal edildi.

5’İNCİ İPTAL

Hürriyet’ten Zelal Özalp’in haberine göre Yenikapı’daki miting için kullandığı “şov” sözünün ardından İstanbul, Bursa, Kayseri ve Ankara’daki konserleri iptal edilen Sıla, önceki gün yeni bir iptal haberiyle sarsıldı. Yeni albümünün ilk konserini 3 Eylül’de Bodrum Antik Tiyatro’da vermeyi planlayan şarkıcı, müze müdürlüğünden beklemediği bir haber aldı.

YAZILI İLETİLDİ

Yetkililer, müzede başlatılacak yenileme çalışmaları nedeniyle o tarihte antik tiyatroda konser verilemeyeceğini bildirdi. Sıla’nın menajeri Serkan Güney de iptal haberini doğruladı: “Durum pazartesi netleşecek deniyor ama iptal kararı yazılı olarak tarafımıza iletildi.”