27 yayınevi 62 yazar Merzifon'da!

Merzifon Belediyesi'nin organize ettiği Merzifon Kitap Fuarı, 27 yayınevi ve 62 yazarın katılımıyla devam ediyor.

DUVAR – Merzifon Kitap Fuarı geçtiğimiz günlerde törenle açıldı. Fuarın açılışında konuşan Amasya Valisi Salih Işık, kitabın öneminin tartışılmaz olduğunu, kitap okuma fikrinin eylem bazına geçmesi için her bireyin kitap okuması gerektiğini söyledi.

Işık şunları söyledi:

“Bu etkinliklerin ilimize, Merzifon’a ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu etkinlikleri gerçekleştiren belediye başkanımızı ve emeği geçenleri tebrik ediyorum. Bölgemiz kültürlerin ve yolların buluştuğu bir bölge. Kültürel anlamda 8 bin 500 yılık bir tarihi var. Medeniyetler ve kültürler adeta bir halkanın zincirleri gibi birbirine bağlı. Geçen gün Oluz Höyük’ü gezdim. 10 yıllık bir kazı geçmişi var. 10 yıl içinde 10 medeniyetin izine rastlanılmış. Dolayısıyla bölgemiz bir açık hava müzesi. Bu tür faaliyetler ile değerler ortaya çıkarılıyor ve insanımıza tanıtılıyor. Kitap fuarımızın, Merzifon’a ve Amasya’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Programa Vali Işık’ın yanı sıra CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, İlçe Kaymakamı Ozan Balcı, İlçe Belediye Başkanı Alp Kargı, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.