Nejat İşler Bodrum’da tiyatro kurdu

Ünlü oyuncu Nejat İşler, Bodrum'da tiyatro grubu kurdu. Grup ilk oyununu 24 Haziran'da sergileyecek.

DUVAR – Süper Amatör Lig’e yükselen Gümüşlük Gençlikspor’un başkanı olan oyuncu İşler bu kez Muğla Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileriyle “Bodrum Deneme Sahnesi” adlı tiyatro grubunu kurdu.

Grubun genel koordinatörlüğünü yapan İşler, ilk kez 24 Haziran’da Ayşe Bayramoğlu’nun “Beyaz Yalanlar” adlı oyunuyla seyirci karşısına çıkacak. İstanbul Şehir Tiyatroları yönetmenlerinden Arif Akkaya’nın yönetmenliğini, Ümit Ertemiz’in teknik yönetmenliğini yaptığı oyun, Herodot Kültür Merkezi’nde 1-2 Temmuz tarihlerinde de sergilenecek.

NEJAT ISLER'IN GENEL KOORDINATORLUGUNU YAPTIGI BODRUM DENEME SAHNESI OYUNCULARI BEYAZ YALANLAR ISIMLI OYUNLA ILK KEZ SANATSEVERLERIN KARSISINA CIKACAK. (FOTOGRAF: DHA - YASAR ANTER / BODRUM)

‘AMACIMIZ ÜLKE ÇAPINDA OLMASI’

Beldem Şengül, Bilgesu Gökçearslan, Burçin Yel, Serkan sesli ve Simge Ece Çağlar’ın sahne alacağı oyunla ilgili olarak açıklama yapan Nejat İşler, “Amacımız, öğrencilerimizle beraber profesyonel bir kadroyu birleştirmek, ilçemizde devamlı perde açan ve ülke çapında işler yapan bir tiyatro kazandırmak. Bunun için vereceğiniz her türlü katkı bizim için itici güç olacaktır. Bodrum’un aydınlık yüzünün, başka memleket köşelerine de ilham vermesini temenni ederiz” dedi.(DHA)