Steve Vai 3 Ağustos'ta İstanbul'da

Rock müziğin önemli isimlerinden Steve Vai, özel bir turne kapsamında İstanbul'da hayranlarıyla bir araya gelecek.

DUVAR – ABD’li besteci, müzisyen ve prodüktör Steve Vai, kariyerinin en önemli albümlerinden biri olan Passion And Warfare albümünün 25. yıl dönümü özel turnesi kapsamında 3 Ağustos’ta İstanbul’daki Zorlu PSM’de sahne alacak. “Monster Energy Presents: Rock Off Virtüöz” konser serisinin ilk etkinliğinde Steve Vai, Passion and Warfare albümünün dışında kariyerinin en önemli şarkılarını çalacak.

3 ödül ve 15 adaylıkla Grammy tarihine damgasını vuran isimler arasında yer alan sanatçı, kariyeri boyunca enstrümantal rocktan hard rocka, heavy metalden progressive rocka pek çok farklı tarzda kayıtlar gerçekleştirdi. 1980 yılından bu yana tekniği ve ürettikleriyle kendisinden sonra gelen jenerasyonlara ilham kaynağı oldu.

steve vai

Guitar World dergisinin halk oylamasında gelmiş geçmiş en iyi 10. gitarist seçilen Steve Vai, Alcatrazz, David Lee Roth ve Whitesnake, Ozzy Osbourne, Mary J. Blige, M83, Travis Barker, Devin Townsend, Zakk Wylde ve Terry Bozzio’nun da aralarında bulunduğu birbirinden ünlü isimlerle de çalıştı.(DHA)