Tiyatroculardan imza kampanyası: Değişsin!

Kültür Bakanı Nabi Avcı’ya gönderdiği 'şikayet mektubu'yla gündeme gelen ITI-UNESCO Türkiye Merkezi Başkanı Refik Erduran hakkında Change.org'da imza kampanyası başlatıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Geçtiğimiz günlerde Bakan Avcı'ya gönderdiği mektupta meslektaşlarına yönelik sert ifadeler kullanan Refik Durbaş'la ilgili başlatılan imza kampanyasında "Türk Tiyatrosu'nun sorunlarına hiçbir çözüm üretmediği gibi, uluslararası ilişkilerde de Türkiye'yi yalnız bıraktırıyor" denildi.

İşte “Uluslararası Tiyatro Enstitüsü Başkanı Refik Erduran değişsin” imza kampanyası metni:

“Uluslararası Tiyatro Enstitüsü Türkiye Merkezi yıllardır tek kişinin tekelinde, hiçbir çalışma yapmıyor. Türk Tiyatrosu'nun sorunlarına hiçbir çözüm üretmediği gibi, uluslararası ilişkilerde de Türkiye'yi yalnız bıraktırıyor. Dernek merkezi olarak bir ev adresi kullanılıyor, yıllardır genel kurul yapılmadığı gibi, aktif üyelerin adı bile açıklanmıyor. Genel başkan sıfatına kendisini layık gören kişinin meslektaşlarına sahip çıkması yerine meslektaşlarını karalayan mektuplar yazması ise meslek etiği ile bağdaştırılamayacak bir davranış. UNESCO'ya bağlı bu kuruluşun genel kurula gitmesini, yeniden örgütlenmesini, yeni üyeler kabul etmesini, başkan değiştirmesini ve tekrar saygın bir biçimde çalışmaya başlamasını istiyoruz.”