Kulis: İYİ Parti'den istifa eden vekil AK Parti'ye mi CHP'ye mi katılıyor?

Geçtiğimiz yıl genel seçimlerde Adana’dan milletvekili seçilen ve İYİ Parti'den istifa eden Bilal Bilici'nin CHP saflarına katılacağı iddia edildi.

Fotoğraf: Arşiv
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İYİ Parti’den istifa ettiğini açıklayan Bilal Bilici'nin Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılacağı iddia edildi. 

Gazeteci İsmail Saymaz, bugünkü yazısında konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

İYİ Parti Adana Milletvekili Bilal Bilici, önceki gün partisinden istifa etti. Bana ilk ulaşan bilgi, Bilici’nin AK Parti’ye geçebileceği şeklindeydi. Babası Mehmet Ali Bilici’nin eski AK Parti milletvekili olması bu ihtimali akla getirmişti. Ancak kaynaklarım, Bilici’nin CHP’ye geçme ihtimalinin daha yüksek olduğunu ifade ediyor.

14 Mayıs seçimlerinde Adana’dan milletvekili seçilen Bilal Bilici İYİ Parti’den istifa ettiğini açıkladı.

Bilici iki gün önce yaptığı açıklamada, “2023 yılında gerçekleşen seçimlerde İYİ Parti’den milletvekili seçildim. Geçtiğimiz süre içerisinde milletimiz ve partimiz için elimden gelen çabayı sarf ettim. İYİ Parti ailesinin bir üyesi olarak görev yaptığım süre içerisinde çok değerli dostlar edindim. Başta İYİ Parti’ye oy vermiş Adanalı hemşehrilerim olmak üzere teşkilatlarda hiçbir karşılık beklemeden sadece vatan sevgisi ile görev yapan herkese bana olan destekleri için gönülden teşekkür ederim. Geldiğimiz noktada bu çatı altında faydalı olamayacağımdan istifa ettiğimi belirtiyorum” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)