Kulis: Altılı masa Türkiye anketi yapılacak, İmamoğlu yeniden potada

Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayını, tüm ülkeye yayılan bir anketin sonunda belirleyeceği ve bu anketin yılın ilk günlerinde yapılacağı iddia edildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR -  'Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayı için anket düzenleceği ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun potaya girdiği konuşuluyor. 

Diken'den Altan Sancar'ın haberine göre; 'Altılı Masa' ilerleyen aylarda cumhurbaşkanı adaylarını belirlemek üzere Türkiye’nin tüm şehirlerini ve toplumsal gruplarını kapsayacak bir ankete hazırlanıyor. Masanın anket çalışmalarına 2023’te başlaması bekleniyor.

CHP’li kaynaklara göre Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusundaki son dönemlerde oluşan sessizliğin nedeni "izle ve gör" politikasının öne çıkıyor olması.

Parti içinde Kılıçdaroğlu’nun adaylığını destekleyen bazı isimlerse İmamoğlu’nun adaylığını net şekilde reddetmiyor. Partinin İstanbul il örgütü ve İmamoğlu’nun çalışma arkadaşları da İmamoğlu’nun adaylığı ihtimalinin son dönemde ‘ciddi biçimde’ konuşulmaya başladığını aktarıyor.

Geçen aylarda Kılıçdaroğlu’nun adaylığının "kesinleştiğini" söyleyen bir CHP’li isim, İmamoğlu’yla birlikte Mansur Yavaş’ın da adaylık şansını "yüksek" gördüğünü belirtiyor. (KAYNAK)