Kremlin: Türkiye'nin Rus bandıralı gemiye el koyduğuna dair bilgimiz yok

Kremlin Sözcüsü Dimitry Peskov, "Rus bandralı yük gemisine Türkiye tarafından el konulduğuna dair bilgimiz yok" açıklaması yaptı.

Fotoğraf: Arşiv
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna tahılı yüklü olduğu ileri sürülen bir Rus gemisine, Türkiye’nin gümrük yetkilileri tarafından el konulduğuna ilişkin bir bilgilerinin olmadığını söyledi.

Sputnik'in haberine göre, Peskov bugünkü basın brifinginde konuya ilişkin soruları yanıtladı.  Kremlin Sözcüsü, "Kremlin’de böyle bir bilgiye ne yazık ki sahip değiliz. Sorunuzu (Rusya) Ulaşım Bakanlığı ya da Dışişleri Bakanlığı’na iletebilirsiniz, zira böyle bir el koymanın gerçekleşmesi halinde Türkiye tarafının bu bilgiyi büyükelçilik ya da başkonsolosluk üstünden iletmesi gerekir" dedi.

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Ukrayna'nın kendi tahılını taşıdığını iddia ettiği ve Karasu yakınlarına gelen Rus bandıralı Zhibek Zholy yük gemisine Türkiye'nin el koyduğunu iddia etmişti. Türkiye ve Rusya'dan iddiayı doğrulayan bir açıklama yapılmamıştı. (DIŞ HABERLER)