Korona virüsü tedavisi gören oyuncu Toygun Ateş entübe edildi

Onur Akay, oyuncu Toygun Ateş'in korona virüsüne yakalandığını ve entübe edildiğini duyurdu: Korona virüsüne yakalanan Toygun Ateş'in bilinci kapandı, yoğun bakıma kaldırılarak entübe edildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Film çekimi için bulunduğu Malatya'da korona virüsüne yakalanan oyuncu Toygun Ateş, durumunun ağırlaşması üzerine entübe edildi.

Müzisyen Onur Akay, Ateş hakkında yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Malatya’da çekimleri devam eden bir korku filminde rol alan 66 yaşındaki usta oyuncu Toygun Ateş, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Covid-19 testi pozitif çıkan Toygun ağabeyin tedavisi hastanede devam ederken, maalesef durumu ağırlaştı, bilinci kapandı ve yoğun bakıma kaldırılarak entübe edildi. Olayı duyunca çalıştığı yapımcılardan Zeki Sincar ve Adem Sincar’a ulaştım. Onlar da dua isteyerek, Malatya Turgut Özal Devlet Hastanesi'nde yattığını bana söylediler.”

TOYGUN ATEŞ KİMDİR?

2 Haziran 1954 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Toygun Ateş, İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Çok sayıda tiyatro oyununda oynayan Ateş, sinema oyunculuğuna 1976 yılında başladı. O yıldan itibaren 100’den fazla sinema ve dizi filminde oynadı. Seslendirme sanatçısı olarak hem seslendirme yönetmenliği hem çeşitli yapımlar için seslendirmeler yaptı. Sinema yönetmeni ve senaryo yazarı da olan Toygun Ateş, yeni projelerde oyuncu, yönetmen, senarist olarak yer almaya devam etmektedir.