Korona tedavisi süren Trump seçim kampanyalarına devam edecek

ABD Başkanı Donald Trump, Covid-19 tedavisinin sürmesine rağmen seçim mitinglerine devam edeceğini dile getirdi. Trump, "Eğer yapabilirsek cumartesi günü Florida'da bir miting yapmayı deneyeceğiz. Ertesi gün de Pennsylvania'da miting düzenleyebiliriz" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Covid-19 teşhisi konulmasının ardından üç gece hastanede tedavi gördükten sonra Beyaz Saray'a dönen ABD Başkanı Donald Trump, seçim kampanyalarına devam edeceğini açıkladı. Tedavisi süren Trump, 3 Kasım'da yapılacak seçimlerde Demokrat rakibi Joe Biden'ın anketlerde önde göründüğü Florida ve Pennsylvania'da düzenlenen seçim kampanyalarına katılacak.

Telefonla Fox News kanalına bağlanan Trump, kendini 'çok iyi hissettiğini' belirterek, cumartesi günü Florida'da, pazar günü ise Pennsylvania'da olacağını söyledi. Trump, "Eğer yapabilirsek cumartesi günü bir miting yapmayı deneyeceğiz. Ertesi gün de Pennsylvania'da miting düzenleyebiliriz" dedi. Sean Hannity'nin korona virüsü testiyle ilgili sorularına doğrudan yanıt vermeyen Trump, bugün yeniden test yaptıracağını söyledi.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamalarda Trump'ın, artık semptom göstermediği vurgulansa da, ABD Başkanı yaklaşık 20 dakikalık yayında cümlesini tamamlayamadan öksürük ve ses kısılması nedeniyle iki kez kısa süre ara vermek zorunda kaldı. Beyaz Saray doktoru Sean Conley, Trump'ın cumartesi günü seçim kampanyalarına katılmasında bir sorun görmediğini açıklamıştı.

Geçtiğimiz hafta televizyonda özel seçim yayınında karşı karşıya gelen Donald Trump ve rakibi Joe Biden'ın 15 Ekim'de ikinci kez televizyonda kozlarını paylaşmaları planlanıyordu. Ancak Trump'ın sağlık sorunu nedeniyle yayının yapılıp yapılmayacağı henüz belli değil. Bağımsız bir organizasyon olan Başkanlık Tartışmaları Komisyonu (CPD), tartışma progrmanının sanal ortamda yapılması önerisinde bulunmuş, ancak Trump buna karşı çıkmıştı. Trump, rakibi ile ilk yayında olduğu gibi aynı stüdyoda bulunmakta ısrar ediyor. (Kaynak: DW Türkçe)

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR