Konak Kent Konseyi, bilgisayarlarını öğrencilere açtı

Konak Kent Konseyi bütün bilgisayarlarını uzaktan eğitim için çocukların hizmetine ayırdı. Konsey Başkanı Hamit Mumcu, "Hükümetin politikaları yetersiz diye kenara çekilip bekleyemeyiz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

İZMİR - Pandemi sürecinde uzaktan eğitime bağlanmak için bilgisayarı ya da interneti olmayan öğrencilere Konak Kent Konseyi kapılarını açtı.

Konsey bünyesindeki bilgisayar sayısını Konak Belediyesi'nin de katkılarıyla artırdıklarını belirten Başkan Hamit Mumcu, "Kendi kullandığım bilgisayar da dahil olmak üzere bütün bilgisayarları öğrencilerimizin kullanımına açtık" dedi.

‘ÇOCUKLARA DOKUNMAK İSTEYENLERE BİR KAPI ARALAMAK İSTEDİK’

Hükümetin pandemi sürecindeki performansının her alanda yeterli olmaktan uzak olduğunu söyleyen Mumcu, "Ekonomiden, sağlığa bütün alanlarda yetersiz kalınması içler acısı. Ancak merkezi hükümetin politikaları yetersiz diye köşemize çekilip bekleyemeyiz. Bu süreçte en ufak bir katkının bile insanlarımızın yaşamsal gereksinimleri için ne kadar önemli olduğu ortada. Eğitim politikalarının bıraktığı boşluğu da tek başına doldurmamız mümkün değil. Ancak imkanlarımızı zorlayarak çocuklara dokunmak, başka dokunmak isteyenlere de bir kapı aralamak istedik" dedi.

EBA'ya erişim için babasıyla çatıda komşularından internet hattı çekerken düşüp hayatını kaybeden Çınar Mert'i hatırlatan Mumcu, her çocuğun eğitime eşit şartlarda erişiminin temel bir hak olduğunu dile getirerek şunları söyledi: "Başka Çınarlar olmaması için kolektif çalışmalarımızı artıracağız." (DUVAR)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR