Komedyen, sahnede içişleri bakanının telefon numarasını paylaştı

Komedyen Michael Youn, bir gösterisi sırasında "Fransız siyasetine yaptığım küçük bir katkı olsun" diyerek ekrana İçişleri Bakanı Darmanin'e ait olduğunu söylediği bir telefon numarası yansıttı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Fransa'da "Fatal Bazooka" sahne adıyla tanınan aktör ve komedyen Michael Youn, sahne aldığı gösteride İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'e ait olduğu belirtilen telefon numarasını paylaştı. Ülke basınındaki haberlere göre, Fransa'nın Mans kentinde düzenlenen "Big Car Show" etkinliği kapsamında sahne alan Youn, Bakan Darmanin'e ait olduğunu ifade ettiği telefon numarasını sahnedeki ekrana yansıttı.

AA'nın aktardığına göre, Youn, bu eylemi için 'Fransız siyasetine yaptığım küçük bir katkı olsun' ifadesini kullanarak, izleyicilerinden Darmanin'e mesaj atmalarını istedi. Darmanin'in kendisinden yardım isteyen kadına cinsel saldırıyla suçlandığı ve cinsel istismar mesajlarının yer aldığı davaya gönderme yapan Youn, mesaj yollayanların Darmanin'in söz konusu isteklerini göz önünde bulundurmalarını tavsiye etti.

SOSYAL MEDYADA TARTIŞMA YARATTI

Youn'un bu eylemi, sosyal medyada tartışmaları da beraberinde getirdi. Bazı sosyal medya kullanıcıları, Youn'u 'kişisel hayatın mahremiyetini ihlal etmek' ile suçlarken bazı kullanıcılar ise komedyenin tercihini, 'Fransız siyasi sistemi içindeki sorunları kınamanın etkili bir yolu' olarak değerlendirdi. Bu adımlar üzerine henüz bir tepki vermeyen Darmanin'in Youn'a karşı herhangi hukuki bir süreç başlatıp başlatmayacağı netlik kazanmadı.

Diğer yandan, bazı hukukçular, komedyenin 'özel hayatın gizliliğini ihlal'le ilgili kovuşturmalar dahil olmak üzere ciddi yasal sonuçlarla karşı karşıya kalabileceğini savunurken bir kısmı da bu hareketin kamuoyundaki tartışmaları harekete geçirmenin güçlü bir yolu olabileceği görüşünü paylaştı. (DIŞ HABERLER)