Koca: Zonguldak, Ankara, Sivas ve Malatya'da risk devam ediyor

Korona virüsü salgınıyla ilgili olarak Zonguldak, Ankara, Sivas, Malatya valileri ve il sağlık müdürleriyle görüşen Sağlık Bakanı Koca, 4 ilde de riskin sürdüğünü söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Zonguldak, Ankara, Sivas ve Malatya'daki yetkililerle, korona virüsü (Covid-19) salgınının seyrini görüştü.

Twitter hesabından açıklama yapan Fahrettin Koca, “Zonguldak, Ankara, Sivas, Malatya valileri, il sağlık müdürleri ve halk sağlığı başkanlarıyla ayrı ayrı il değerlendirme toplantıları yaptık. Sırasıyla Zonguldak, Ankara, Sivas ve Malatya’da risk devam ediyor” dedi.

4 ildeki yoğun bakım doluluk oranlarıyla ilgili bilgi veren Koca, “Son bir haftada Zonguldak’ta vaka artışı %50, yoğun bakım doluluk oranı %77, Ankara’da sabit artış olmakla birlikte yoğun bakım doluluk oranı %74, Sivas’ta artış %25, yoğun bakım doluluk oranı %66, Malatya’da artış %35 yoğun bakım doluluk oranı %61” ifadelerini kullandı.

Tedbirlere uyulması çağrısı yapan Koca, “Ara vermeden mücadeleye devam etmeliyiz. Tedbirlere daha sıkı uyarak sağlık çalışanlarımıza destek olalım. Sağlık çalışanlarının üzerindeki yükü azaltalım” dedi. (HABER MERKEZİ)