Koca açıkladı: Aşılamada yeni bir safhaya geçiyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşılamada sıranın 55 yaş üstüne gediğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Bugün itibariyle aşılama programında yeni bir safhaya geçiyoruz. Aşılamada sıra 55 yaşından büyüklere geldi. Sırası gelen vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. Aşı programımız tedarik koşullarına bağlı olarak kararlılıkla sürecek" dedi. 

Sağlık Bakanlığı'nın "https://covid19asi.saglik.gov.tr" adresinde yer alan anlık verilere göre, saat 10.00 itibarıyla uygulanan birinci doz aşı sayısı 12 milyon 221 bin 644, ikinci doz aşısı 7 milyon 800 bin 11 oldu, böylece toplam doz miktarı 20 milyon olarak kayıtlara geçti.

Sağlık Bakanlığı'nın dört aşamalı aşı takviminde birinci aşamada yer alan 65 yaş ve üstü kişiler, sağlık çalışanları, yaşlı, engelli ve koruma evlerinde kalanlar ile buralarda çalışanların aşılamaları tamamlandı. İkinci aşamada yer alan 60 yaş ve üzeri bireyler ile üçüncü aşamada yer alan bazı kronik hastaların aşılanması sürüyordu. Sağlık Bakanı Koca'nın açıklamasıyla üçüncü aşamaya geçilmiş oldu.  (HABER MERKEZİ)