KKTC'de ikinci tur pazarlığı: Akıncı ve Tatar CTP'yi ziyaret edecek

KKTC'deki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu öncesinde gözler, yüzde 21.67 oyla kilidi elinde tutan Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin (CTP) lideri Tufan Erhürman'a çevrildi. Adada pazarlık süreci bugün başlıyor; ikinci turda yarışacak olan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Başbakan Ersin Tatar bugün CTP'yi ziyaret edecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - KKTC'de Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Başbakan Ersin Tatar'ın yarışacağı cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu öncesinde bugün kritik görüşmeler yapılacak. Akıncı ve Tatar, yüzde 21.67 oyla ikinci turun kilidini elinde tutan Cumhuriyetçi Türk Partisi'ni (CTP) ziyaret edecek.

Kıbrıs'ta Akıncı'ya benzer şekilde federasyon temelli çözümü savunan CTP lideri Tufan Erhürman,  seçimlerde üçüncü en yüksek oyu almıştı. Yorumcular, Erhürman'ın ikinci turda destek vereceği adayın seçimlerde ipi göğüsleyeceğini belirtiyor.

Bu nedenle bugünkü görüşmeler yakından izleniyor. Tatar'ın CTP'yi saat 11.00’de, Akıncı'nın da 15.00’de ziyaret edeceği, görüşmelerin ardından adayların açıklama yapacağı belirtiliyor.

CTP ise bu akşam saat 19.30'da Parti Meclisi'ni (PM) toplayacak. Erhürman seçim gecesi yaptığı açıklamada, ikinci turda kimi destekleyeceklerini salı günü açıklayacaklarını söylemişti. (DIŞ HABERLER)

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR