Beylikdüzü'de Sahaf Festivali

Sahaflar ve okurlar Beylikdüzü'nde buluşuyor. Sahaf Festivali, 5 Eylül'e kadar sürecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Beylikdüzü 7. Barış ve Sevgi Buluşmaları kapsamında düzenlenen Beylikdüzü Sahaf Festivali başladı.  5 Eylül'e pandemi kurallarına uygun olarak düzenlenecek festivalde, Türkiye’nin dört bir yanından gelen sahaflar Beylikdüzü’nde okurlarla buluşacak.

27 sahaf, 14.00-22.00 saatleri arasında Yaşam Vadisi’nde kitapseverlerle bir araya gelecek. Festival süresince ayrıca, 21.15-22.00 saatleri arasında 6 Mayıs Gençliğimiz Var Sahnesi’nde düzenlenecek kitap mezatlarında birçok değerli ve nadide eser, açık arttırma usulüyle satışa sunulacak.

Moderatörlüğünü Ümit Nar’ın üstlendiği Sahaf Söyleşileri’nde ise Cengiz Özdemir, Ozan Sağsöz ve Harun Küçük, “Osmanlı'da Bilim”; Ersin Şen, “Anadolu'da Masallar ve Şahmaran'ın Yolculuğu”; Seval Şahin ve Fatih Artvinli, “İçeriden Sesler, Sessizlikler: Tımarhanede Sanat ve Edebiyat”; Emin Nedret İşli ve Lütfi Seymen, “Sahaflık Tarihi Üzerine Notlar”; Sibel Öz, “Bizi Bize Sevdiren Sevgili: Adile Naşit” ve Osmantan Erkır, “Mustafa Kemal’in İstanbul Ziyareti” başlıkları altında sohbetler gerçekleştirecek. Festival kapsamında düzenlenecek söyleşilerde uzman isimler, 19.00 – 19.45 saatleri arasında izleyicilerle buluşacak.

SALGINA KARŞI ÖNLEMLER ALINDI 

Beylikdüzü Belediyesi, festival boyunca hem etkinlik alanında hem de stantların bulunduğu alanlarda önlemleri üst seviyede tutacak. Sahaf stantlarının bulunduğu alanın her iki giriş ve çıkış noktalarında ayaklı dezenfektanlar bulunacak. Stantları ziyaret edenlere kitapları incelerken teması önlemek amacıyla eldiven verilecek. Bununla birlikte stant alanına kimse maskesiz kabul edilmeyecek olup maske dağıtımı da yapılacak. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)