Han Kang ilk kez Türkçe'de

2016 yılına damgasını vuran Vejetaryen, ocak ayında raflarda yerini alıyor. Vejetaryen 2016 Man Booker Ödülü'ne değer görülmüştü.

DUVAR – 2016 yılına damgasını vuran Vejetaryen, April Yayınları etiketiyle ocak ayında raflarda yerini alıyor.

Koreli yazar Han Kang’ın kaleme aldığı roman, Uluslararası Man Booker Ödülü’ne layık görüldü. New York Times Book Review, Entertainment Weekly, Publishers Weekly, Time, Buzzfeed, Bookpage, Huffington Post gibi birçok gazete ve sitenin 2016’nın En İyi Kitapları Seçkisi’nde yerini aldı.

vejeteryan

Kapak: Murat Yılmaz İllüstrasyon:Mi Kyung Choi

Vejetaryen, kendisine biçilen role uymak istemeyen bir kadının kendini bulma savaşının, vejetaryen olmaya karar verdikten sonra yaşadığı ilginç değişimin hikayesi… Han Kang bizleri cinselliği, şiddeti, ilişkilerimizi ve saplantılarımızı sorgulayacağımız rahatsız edici bir yolculuğa çıkarıyor. Kapak tasarımı Murat Yılmaz, illüstrasyon Mi Kyung Choi imzası taşıyor.

KİTAP HAKKINDAKİ YORUMLAR

“Derinize nüfuz edecek ürkütücü bir evrenselliğe sahip.”
Laura Miller

“Kang, insan beyninin ve bedeninin dayanabileceği sınırları ve vahşetin en uç biçimlerinde bile görülebilen tuhaf güzellikleri araştırıyor.”
Entertainment Weekly

HAN KANG KİMDİR?

Han Kang

Gwangju’da doğdu ve on yaşında Seul’e taşındı. Yonsei Üniversitesi’nde Kore Edebiyatı eğitimi gördü. Yi Sang Literary Prize, Today’s Young Artist Award, Korean Literature Novel Award sahibi yazarın Baby Buddha ve Vejetaryen kitapları sinemaya da aktarıldı. Deborah Smith tarafından İngilizceye çevrilen Vejetaryen, Uluslararası Man Booker Ödülü’ne layık görüldü; New York Times Book Review, Entertainment Weekly, Publishers Weekly, Time, Huffington Post, Buzzfeed, Bookpage gibi gazete, dergi ve platformlar tarafından yılın en iyi kitapları arasında gösterildi. Kang, Seoul Institute of the Arts’ta yaratıcı yazarlık dersleri vermektedir.

 

 

GÖKSEL TÜKÖZÜ KİMDİR?

Göksel Tüközü

1972 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Kore Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra Kore Hükûmetinin yüksek lisans bursunu alarak Kore’ye gitti. 2006 yılında Erciyes Üniversitesi’ne yardımcı doçent olarak geçiş yaptı. Yonsei Üniversitesi tarafından düzenlenen “6.Yabancılar Arası Korece Şiir ve Kompozisyon Yarışması”nda şiir dalında büyük ödül kazandı. Kore Hükûmeti tarafından Kore dilinin gelişimi ve tanıtımına katkıda bulunanlara verilen Kore Devlet Başkanı Nişanını aldı. Halen Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları
Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir. Kore dili eğitmenliği, araştırmacılığın yanı sıra edebiyat çevirileri de yapmaktadır.