Haydarpaşa Kitap Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi’nin Haydarpaşa Gar istasyonu peronlarında düzenlediği 8. Kitap Günleri bugün başladı. Kitap Günlerinde pek çok usta yazar ve etkinlik okuyucu ile buluşacak.

DUVAR – İstanbullu okurların Haydarpaşa Garı’nın tarihi ve simgesel atmosferi içinde kitapla buluşacağı kitap günlerinin açılış töreni bugün saat 13.00’da yapılıyor. Yüzün üzerinde yayınevi, altı yüz yazar ve çizerin imza günü ve söyleşiyle katıldığı Kitap Günleri 5 Haziran’a kadar 10:00- 22:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Etkinlik ve imza günlerinde Ataol Behramoğlu, Arife Kalender, Adnan Özyalçıner, Aydın Ilgaz, Enver Aysever, Mine Kırıkkanat, Onur Öymen, Buket Uzuner, Emre Kongar, Özgür Mumcu, Hüsnü Mahalli, Mustafa Sönmez, Leman Dergisi, Bayan Yanı ve Fil Dergisi yazar ve çizerlerinin de aralarında bulunduğu pek çok yazar okurlarıyla buluşacak.

BURSA’NIN NAZIM’I BELGESEL GÖSTERİMİ

Kadıköy Kitap Günleri boyunca usta yazar ve sanatçıların konuk olduğu çeşitli paneller ve söyleşiler düzenlenecek. Etkinlikler kapsamında 1 Haziran Çarşamba günü Özgür Şen, ”Türkiye’de Aydınlanma Ve Laiklik” , Taner Timur “Yeni Anayasa Ve Başkanlık Tartışmaları”, Ataol Behramoğlu, “Şiir Ve Yolculuk”, Kahraman Tazeoğlu söyleşileri ve “Bursa’nın Nazımı” adlı belgesel gösterimi yapılacak.

RİNG SEFERLERİ

Kadıköy Belediyesi, Haydarpaşa Garı’na okurların kolay ulaşabilmesi için 3 noktadan ring seferleri düzenleyecek. Bostancı, Haldun Taner Sahnesi ve Uzunçayır Metrobüs İstasyonu’nda her saat başı kalkacak araçlar okurlara Haydarpaşa’ya taşıyacak.