Kısa çalışma ödeneği bugün hesaplara yatıyor

Korona virüsü salgını nedeniyle başlatılan işsizlik ve kısa çalışma ödenekleri bugün hesaplara yatacak. Peki kısa çalışma ödeneği yeniden uzatılacak mı? Sendikalar ve iş örgütleri yıl sonuna kadar uygulamanın devam ettirilmesinden yana. Ancak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, geçen hafta yeni bir uzatma olmayacağının sinyalini vermişti.

Kısa çalışma ödemesi 31 Ekim'de sona erecek
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Eylül ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneğinden yararlananlar paralarını banka hesapları üzerinden, eğer IBAN bilgileri yoksa PTT şubelerinden alacak. 

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILACAK MI?

İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği, salgın koşullarının iş yaşamına etkisi nedeniyle 31 Ekim'e kadar uzatılmıştı. Sendikalar ve iş örgütleri, sürenin yıl sonuna kadar uzatılmasını istiyor. Ancak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Programı'nı (YEP) açıklarken, korona virüsü salgını nedeniyle alınan finansal tedbirlerin kademeli olarak kaldırılacağını söyleyerek, yeni bir uzatmaya gidilmeyeceğinin sinyalini vermişti.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ DE BU HAFTA ÖDENECEK

 

Yeni haftada Nakdi Ücret Desteği ödemeleri de gerçekleştirilecek. Eylül ayı ödemeleri 8-9 Ekim'de hesaplara aktarılacak.

Ödemeler yine banka hesapları üzerinden T.C. kimlik numarasının son hanesine göre yapılacak.
(EKONOMİ SERVİSİ)