Kırmızı Oda'dan Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram Veli'ye transfer

Kırmızı Oda dizisinde 'Doktor Deniz' karakterine hayat veren Burak Sevinç, Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram Veli dizisine transfer oldu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - TV8'de cuma akşamları izleyiciyle buluşan Kırmızı Oda dizisinin başrol oyuncularından Burak Sevinç, geçtiğimiz hafta projeden ayrıldı. Sevinç, Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram Veli dizisine transfer oldu.

Burak Sevinç, Tekden Film'in TRT için çekeceği "Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram Veli" dizisiyle anlaştı. Sevinç, proje tasarımı İsa Yıldız'a ait dizide Almila Ada ile başrolü paylaşacak. Provaları başlayan dizinin yönetmen koltuğunda Kamil Aydın oturacak.

BURAK SEVİNÇ KİMDİR? 

Burak Sevinç, 1 Nisan 1985 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları bölümünden mezun oldu. 2012 yılında rol aldığı Babam İçin dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. Burak Sevinç kanun, ud, keman ve gitar çalıyor. Bir dönem Enbe Orkestrası'nda profesyonel olarak müzisyenlik yaptı.

Yalan Dünya, Merhaba Hayat, Ben Onu Çok Sevdim, Kurtlar Vadisi Pusu ve Evli ve Öfkeli dizilerinde rol alan Burak Sevinç, son olarak Kırmızı Oda dizisinde Deniz karakterine hayat verdi.Burak

Burak Sevinç’in rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Leke (Cem) (TV Dizisi)

2017 – Söz (Fethi) (TV Dizisi)

2017 – Mahalle (Sinema Filmi)

2016 – Dönerse Senindir (Sinema Filmi)

2016 – Altınsoylar (Oğuz) (TV Dizisi)

2015 – Evli ve Öfkeli (Cihan) (TV Dizisi)

2013 – Ben Onu Çok Sevdim (Hasan) (TV Dizisi)

2013-2015 – Kurtlar Vadisi Pusu (Timur) (TV Dizisi)

2013 – Merhaba Hayat (TV Dizisi)

2012 – Yol Ayrımı (Yusuf) (TV Dizisi)

2012 – Babam İçin (TV Dizisi)

(HABER MERKEZİ)