Kırklareli ve İstanbul'da fırtına nedeniyle çok sayıda evin çatısı uçtu

Kırklareli'de çok sayıda çatının uçması nedeniyle açıklama yapan Belediye Başkanı Kesimoğlu, “Bugüne kadar görülmemiş boyutta tabii afetle karşı karşıyayız” dedi. İstanbul'da da bir çatı uçtu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kırklareli'de şiddetli fırtına nedeniyle çok sayıda ev ve apartmanın çatısı uçtu, ağaçlar devrildi, bazı iş yerlerinin camları kırıldı.

Kentte sabah başlayan şiddetli rüzgar etkisini arttırdı. Fırtına nedeniyle kentte 10 apartmanın çatısı uçtu. Çatı uçmaları nedeniyle bazı araçlarda hasar oluştu.

Karakaş Mahallesi'nde ise bazı caddelerde ağaçlar devrildi, bazı iş yerlerinin camları kırıldı, elektrik direği devrildi.

KESİMOĞLU: BU BOYUTTA OLACAĞINI BEKLEMİYORDUK

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, ekiplerin teyakkuz halinde olduğunu söyledi.

Kesimoğlu, “Biz fırtına bekliyorduk ama bu boyutta olacağını tahmin etmiyorduk. Maddi hasar var boyutunu bilemiyorum. İhbar geldikçe gidip bakıyoruz. Bugüne kadar görülmemiş boyutta tabii afetle karşı karşıyayız” diye konuştu.

Can kaybı olmamasının en büyük teselli olduğunu dile getiren Kesimoğlu, şöyle devam etti:

“Çatılarda uçmalar var, camlarda patlamalar var, tabelalarda düşmeler var, ağaçlarda kırılmalar var. Belediye olarak ben dahil hepimiz seferberiz. Vatandaşımızın yardımına koşuyoruz. En çok sevindiğimiz nokta şu ana kadar cana yönelik bir şeyin olmaması. Umarım ve dilerim hiç olmaz. Yarın öğleden sonra fırtınanın etkisini kaybedeceğini öğrendik. İnşallah hiçbir sıkıntı olmaz.”

Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de fırtına nedeniyle bazı caddeleri ulaşıma kapadı.

İSTANBUL'DA 1 ÇATI UÇTU

İstanbul'un Bağcılar ilçesinde de fırtına nedeniyle bir binanın çatısı uçtu.

15 Temmuz Mahallesi'ndeki katlı binanın çatısı, sokakta park halindeki araçların üzerine düştü. Araçlarda hasar oluştu.

Polis olay yerinde güvenlik önlemi alırken, itfaiye ekipleri enkaz kaldırma çalışmalarına başladı. (AA)